יום חמישי, 4 במרץ 2010

הטיפים של הדסה בייבי לאמא בתחילת הדרךהיום יותר ויותר נשים בישראל מרשות לעצמן קצת זמן איכות להתאוששות, לאחר הלידה ולפני השיבה הביתה. יולדות רבות בוחרות לעבור מבית-החולים לבית-מלון למספר ימים, שם הן זוכות למנוחה, בשעה שצוותים רפואיים מטפלים בתינוקות, עורכים להן הדרכות מגוונות ומאפשרים להן לאסוף כוחות ולהסתגל למצבן החדש.


הדסה בייבי הוא מלון יולדות פסטורלי, בקריה הרפואית של הדסה עין-כרם, המשרת נשים שילדו בבתי-יולדות בכל הארץ. מיכאל ויזל, מנהל המלון, מגיש צרור עצות וטיפים ליולדת הטרייה:

 יולדת אינה חולה. אין כל סיבה שתשהי בבית-חולים מעבר לזמן ההכרחי. מוטב לך לעבור לסביבה נוחה, בריאה ומפנקת. הדבר אפשרי 48 שעות לאחר הלידה.

זה עתה עברת חוויה גופנית ורגשית רבת עוצמה. קחי לעצמך חדר פרטי, עם מקלחת פרטית, שרק את מתקלחת בה, ושירותים שהם רק שלך. זה הזמן בו את הכי זקוקה לפרטיות.


במחלקת נשים שוכבות עוד נשים רבות אתך בחדר ובחדרים הסמוכים. חסכי מעצמך התעוררות בלילות, כשמגיעות יולדות חדשות וכשמחליפים משמרות, ותרי על הרעש, קולות הכריזה, על בכיים של תינוקות של נשים אחרות, על ההשכמות למדידת חום ולארוחות. בבית-מלון ליולדות את מקבלת חדר פרטי ומפנק, עם השקט שאת צריכה והפרטיות שאת כל כך זקוקה לה. מהר מאד תחשבי שאת בחופשה ולא בחופשת לידה.


תני לעצמך לנוח. סמכי על הצוות המקצועי בתינוקייה, המאוישת 24 שעות ביממה, שהוכשר על ידי בית החולים, בעל נסיון רב בטיפול בתינוקות בני-יומם ומרעיף עליהם המון חום ואהבה.


 זכותך להחליט בעצמך מתי את רוצה לשהות במחיצת התינוק שלך, וכמה זמן, מתי להניק אותו ומתי להחזיר אותו לתינוקייה. ואם את לא רוצה שיעירו אותך – גם זה אפשרי.


 בחדרך תמצאי את כל מה שאת צריכה כדי לטפל בתינוק, כולל כרית הנקה ושידת החתלה מאובזרת במבחר אביזרים לטיפוח התינוק. אבל את מוזמנת גם להניק בחדר הנקה או להשאיר את התינוק בתינוקייה ולבקש שיזינו אותו מבקבוק ארוחה אחת. כל בחירה שלך תתקבל בברכה.


 הבעל שלך יכול להיות אתך ככל שתרצו, בכל שעה, כי במלון אין שעות ביקור. אם תבחרו, הוא יכול גם לבלות אתך את הלילה וליהנות גם הוא ממנוחה אמיתית.


 בכל שאלה המתעוררת בנושא הזנת התינוק והנקה, תוכלי לקבל הדרכה בנושא ועזרה בהתמודדות עם האתגרים שבהנקת התינוק שלך. האחיות בתינוקייה מעודדות הנקה ומסייעות לכל אם הרוצה להניק ככל שהן יכולות.


 את זקוקה להרבה כוח ואנרגיה. זה לא הזמן לספירת קלוריות. במסעדת המלון תקבלי 3 ארוחות מלאות, טעימות ומזינות, שהותאמו במיוחד על ידי תזונאית לתפריט הנחוץ לאישה לאחר לידה.


 את התשובות לכל השאלות שיש ויהיו לך תוכלי לקבל מנשות מקצוע בתינוקייה ובסדנאות המועברות ליולדות. העשירי את ידיעותיך ונצלי את מגוון הסדנאות המוצעות, בנושאי תזונה, עיסוי תינוקות, התפתחות הילד ועוד. תוכלי להתנסות ולקבל הדרכה קבוצתית ופרטנית גם ברחצת התינוק ובכל נושא אחר בו תרצי לקבל חיזוקים מהצוות המקצועי.


התינוק שלך מקבל השגחה צמודה של רופא יילודים מטעם בית-החולים, המבקר בבית המלון מדי יום, וגם בסופי שבוע. ואם תרצי שרופא נשים יראה אותך, הוא יגיע מבית-החולים הסמוך.


קבלי אורחים במועדים שנוחים לך ודעי לומר לא, כשאת מרגישה שאינך מוכנה לביקורים. כשתרצי שיגיעו לבקרך, המלון מציע לובי רחב ידיים ונוח לאירוח ופאטיו מוצל עם פינות ישיבה, המשקיפים שניהם אל הנוף הקסום של הרי ירושלים.


חשוב לתת לעצמך זמן לאסוף כוחות. פרגני לעצמך זמן איכות מול הנוף הקסום ואוויר ההרים.


וכשתרגישי שצברת כוחות, ושאת מוכנה לחזור הביתה, קחי נשימה עמוקה וצאי אל הפרק החדש בחיים שלך, של תינוקך ושל המשפחה המורחבת שלכם.

הדסה בייבי- מלון יולדות בירושלים

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה